Skip to content
monica_logo

Umów się na wizytę:

+48 502 303 697

Rytuał księżycowy

Jest to usługa wykonywana z intencją podczas której na poziomie mentalnym i energetycznym możesz odciąć wszystko co stare i niepotrzebne, wszystko co Ci nie służy, co chcesz pożegnać i zostawić za sobą. Na to miejsce zaprosisz nowe wspierające wartości oraz wszystko czego potrzebujesz w tym momencie aby polepszyć jakość swojego życia. Ja Ci w tym pomogę za pomocą strzyżenia i innych elementów z których składa się cały rytuał przez który Cię przeprowadzę. Rytuał najlepiej wykonywać w okolicach pełni i nowiu, aby móc skorzystać z transformującej energii księżyca, ale oczywiście najlepszym czasem jest ten kiedy czujesz w sercu swoją gotowość.

Księżyc jest kobietą, a jego cykl jest odzwierciedleniem cyklu kobiecego i tak, jak każda kobieta przechodzi przez różne fazy.

Zawiera w sobie śmierć i odrodzenie, jest pełnią i harmonią tego, co nas wypełnia oraz tego, co nas otacza. Pełną harmonię odnajdujemy również w cyklach i prawach natury, które mają swoje odzwierciedlenie w żywiołach. I właśnie na świadomej pracy z medycyną żywiołów opiera się proces. Na Rytuał Księżycowy składają się cztery elementy:

Pierwszy z nich, to OGIEŃ, który ma niesamowicie transformującą moc, można skorzystać z niego, by spalić wszystko, co stoi nam na drodze wiodącej ku spełnieniu, ale może też rozpalić nasze serce, tchnąć w nas energię do działania, rozbudzić kreatywność i poprowadzić ku temu, co w duszy gra. Do tego celu często stosuję zabieg głęboko regenerujący i wygładzający włosy. Jest to rytuał żywym ogniem – metodą fire cure, która polega na bezpośrednim kontakcie włosów z ogniem. Nie zawsze jednak wykonuję ten zabieg u każdego i nie jest również obowiązkowy.

Zapewniam Cię jednak, że w Twoim przypadku wykonam indywidualnie dobrany zabieg do potrzeb Twoich włosów.

Kolejnym elementem rytuału jest woda, która wesprze Cię w całym procesie przemiany. Woda sprawi, że zmiana dokona się w sposób płynny i harmonijny, by w efekcie do Twojego wnętrza – poprzez skórę głowy i włosy – przedostała się nowa, życiodajna energia.

Powietrze to żywioł, który pomoże Ci nawiązać łączność z Twoją intuicją i dotrzeć do wewnętrznej prawdy, jaką skrywasz w sobie. Dzięki temu będzie Ci łatwiej wyrażać swoje potrzeby i stawiać granice.

Element ziemi przejawia się w fazie strzyżenia (świadomego odcinania), modelowania oraz podczas trwania całego procesu przebudowy kształtu i struktury – na głowie oraz w głowie.

Cały proces ma pomóc transformować w Tobie wszystko to co tego potrzebuje, aby wesprzeć Cię w intencji na drodze ku spełnieniu, oraz pomóc odnaleźć swoją wewnętrzną moc i energię życiową. Pamiętaj jednak, że Rytuał może służyć jako wsparcie bądź wstęp do zmian w Twoim życiu, nie zdziw się więc gdyby zaczęły się zadziewać. Istnieje również możliwość aby poddać się procesowi w dowolnym miejscu poza salonem, np. podczas różnych ceremonii, kręgów i innych inicjatyw. Podobne rytuały sięgają w czasie do rdzennych tradycji w wielu kulturach na całym świecie.

Jeżeli więc poczułaś że chciałabyś zrobić coś dla swojego ciała i duszy lub jeśli słyszysz głos swojego serca, który podpowiada, że Rytuał Księżycowy jest dla Ciebie, to serdecznie Ciebie zapraszam.

… By żyło się piękniej…